Upcoming Events in

Copenhagen




Peja/Slums Attack 23/09/17 Kopenhaga, Café AE
Peja/Slums Attack 23/09/17 Kopenhaga, Café AE
Café Ae
Saturday, 23 September
Robert Forster (AU) + Peter Morén at Jazzhouse
Robert Forster (AU) + Peter Morén at Jazzhouse
JAZZHOUSE
Saturday, 23 September
A Clockwork Orange: Stanley Kubrick in concert
A Clockwork Orange: Stanley Kubrick in concert
JAZZHOUSE
Sunday, 24 September
Darkness and Light Tour - Copenhagen, Denmark
Darkness and Light Tour - Copenhagen, Denmark
Royal Arena
Thursday, 28 September
John Legend: Darkness and Light Tour - Royal Arena
John Legend: Darkness and Light Tour - Royal Arena
Royal Arena
Thursday, 28 September
John Legend | Copenhagen
John Legend | Copenhagen
Royal Arena
Thursday, 28 September
Toughest Copenhagen
Toughest Copenhagen
Amager Strandpark
Saturday, 30 September
Swing dansefest med live musik af Lady Swing
Swing dansefest med live musik af Lady Swing
Absalon
Saturday, 30 September
Byvandring på Frederiksberg Ældre Kirkegård
Byvandring på Frederiksberg Ældre Kirkegård
Frederiksberg Runddel
Sunday, 1 October
The Rolling Stones - Telia Parken
The Rolling Stones - Telia Parken
ICO Concerts
Tuesday, 3 October
Future - Copenhagen, Denmark
Future - Copenhagen, Denmark
Copenhagen, Denmark
Thursday, 12 October
Copenhagen Psych Fest 2017
Copenhagen Psych Fest 2017
KPH
Thursday, 12 October
Den Sorte Skole at Jazzhouse - Få billetter
Den Sorte Skole at Jazzhouse - Få billetter
JAZZHOUSE
Friday, 13 October
Nick Cave & The Bad Seeds in Copenhagen
Nick Cave & The Bad Seeds in Copenhagen
Royal Arena
Friday, 20 October
Aldous Harding (NZ) live at Jazzhouse
Aldous Harding (NZ) live at Jazzhouse
JAZZHOUSE
Tuesday, 24 October
Gratis koncerter i København
Gratis koncerter i København
Copenhagen, Denmark
Wednesday, 1 November
Nina Kreutzmann Jørgensen koncert
Nina Kreutzmann Jørgensen koncert
NB Concerts
Friday, 3 November
Crystal Dimensions
Crystal Dimensions
Copenhagen, Denmark
Friday, 3 November
Mount Eerie at Jazzhouse - Venteliste!
Mount Eerie at Jazzhouse - Venteliste!
JAZZHOUSE
Tuesday, 7 November
Carpark North // Royal Arena
Carpark North // Royal Arena
Copenhagen, Denmark
Saturday, 11 November
Bagan Temple Marathon 2017
Bagan Temple Marathon 2017
Bagan Temple Marathon
Saturday, 25 November
Scorpions | København • Copenhagen
Scorpions | København • Copenhagen
Royal Arena
Wednesday, 29 November
Gulddreng - Royal Arena
Gulddreng - Royal Arena
Royal Arena
Friday, 2 February
Alex Vargas - Royal Arena
Alex Vargas - Royal Arena
Royal Arena
Thursday, 8 February
Copenhagen Gin Festival 2018
Copenhagen Gin Festival 2018
Lokomotivværkstedet
Friday, 16 February
BAKAOS på Art Nordic 2018
BAKAOS på Art Nordic 2018
Lokomotivværkstedet
Friday, 20 April
Royal Run København & Frederiksberg
Royal Run København & Frederiksberg
Copenhagen, Denmark
Monday, 21 May
Internationl Bujutsu University Congress 2018
Internationl Bujutsu University Congress 2018
Copenhagen, Denmark
Saturday, 26 May
JEG BLIVER STUDENT I 2018 ϟ KØBENHAVN
JEG BLIVER STUDENT I 2018 ϟ KØBENHAVN
Gymnasie Fester
Monday, 23 July
De uddannedes kapitalistiske date
De uddannedes kapitalistiske date
Det Kongelige Teater - Gamle Scene
Monday, 3 December