Upcoming Events in

Helsinki




Defence in the field of architecture: Julle Oksanen
Defence in the field of architecture: Julle Oksanen
Aalto University School of Arts, Design and Architecture
Friday, 18 August
Bar Loose 18.8.: Melrose w/ The Shrieks
Bar Loose 18.8.: Melrose w/ The Shrieks
Bar Loose
Friday, 18 August
AcroYoga Free Classes in Sinebrychoff Park
AcroYoga Free Classes in Sinebrychoff Park
Sinebrychoffin puisto
Tuesday, 22 August
Ida Wenøe @ Nosturi
Ida Wenøe @ Nosturi
Nosturi
Wednesday, 23 August
Palladium Nights The Festival - Helsinki, Finland
Palladium Nights The Festival - Helsinki, Finland
Casino Helsinki
Thursday, 24 August
Luokanopettajafuksien ennakkopiknik
Luokanopettajafuksien ennakkopiknik
Sinebrychoffin puisto
Friday, 25 August
Helsingin Venetsialaiset 2017
Helsingin Venetsialaiset 2017
Kahvila Kampela
Saturday, 26 August
Stage: Stanley Kubrick: A Clockwork Orange
Stage: Stanley Kubrick: A Clockwork Orange
Stage
Saturday, 26 August
Aleksis Kiven kadun kirppis 7.5 - 27.8
Aleksis Kiven kadun kirppis 7.5 - 27.8
Dallapénpuisto
Sunday, 27 August
AcroYoga Free Classes in Sinebrychoff Park
AcroYoga Free Classes in Sinebrychoff Park
Sinebrychoffin puisto
Tuesday, 29 August
Tässä menee raja 30.8.2017
Tässä menee raja 30.8.2017
Helsingin Diakonissalaitos
Wednesday, 30 August
Josh Johnstone Band (AU) - Helsinki, Finland
Josh Johnstone Band (AU) - Helsinki, Finland
Wall Street Bar
Wednesday, 30 August
FIBA EuroBasket 2017 in Finland
FIBA EuroBasket 2017 in Finland
Hartwall Arena
Thursday, 31 August
Helsinki Kesä 2017 - Kaikki kesän parhaat tapahtumat
Helsinki Kesä 2017 - Kaikki kesän parhaat tapahtumat
Helsinki, Finland
Thursday, 31 August
Club Infektio: iVardensphere, ESA, Riot Kitten
Club Infektio: iVardensphere, ESA, Riot Kitten
Elmun Baari
Friday, 1 September
Näyttely - Minna Väkeväinen
Näyttely - Minna Väkeväinen
Taidesalonki Piirto
Saturday, 2 September
Puu-Vallilan Katubileet 2017
Puu-Vallilan Katubileet 2017
Vallilan Pop up Kesäkahvila
Saturday, 2 September
Kaiku esittää: John Talabot
Kaiku esittää: John Talabot
Kaiku
Saturday, 2 September
Paritanssin alkeiskurssi
Paritanssin alkeiskurssi
Merimelojien maja
Thursday, 7 September
Lehto ry:n syysleiri 2017
Lehto ry:n syysleiri 2017
Lehto - Suomen Luonnonuskontojen yhdistys ry
Friday, 8 September
Tough Viking Helsinki 2017
Tough Viking Helsinki 2017
Kaisaniemi Park
Saturday, 9 September
Ennakoivan ajon koulutus 9.9.2017
Ennakoivan ajon koulutus 9.9.2017
Ennakoivan ajon koulutus
Saturday, 9 September
Tough Viking Helsingfors - Lynx Multisport Team
Tough Viking Helsingfors - Lynx Multisport Team
Helsinki, Finland
Saturday, 9 September
Midnight Run Helsinki 2017
Midnight Run Helsinki 2017
Helsinki Senate Square
Saturday, 9 September
Susanne Sundfør (NO), ti 12.9. Savoy-teatteri, Hki
Susanne Sundfør (NO), ti 12.9. Savoy-teatteri, Hki
Savoy-teatteri
Tuesday, 12 September
Susanne Sundfør live at Savoy-teatteri, Helsinki FI
Susanne Sundfør live at Savoy-teatteri, Helsinki FI
Savoy-teatteri
Tuesday, 12 September
Helsinki BlaBla Language Exchange (Finland)
Helsinki BlaBla Language Exchange (Finland)
Finlandia-Helsinki
Thursday, 14 September
Helsinki Puppy Parade - Syyskuu/September 2017
Helsinki Puppy Parade - Syyskuu/September 2017
Helsinki, Finland
Sunday, 17 September
Gabriel Iglesias — FluffyMania World Tour: 20 Years of Comedy
Gabriel Iglesias — FluffyMania World Tour: 20 Years of Comedy
Helsinki Ice Hall
Tuesday, 19 September
Odontologiska Spelen 2017 Helsinki
Odontologiska Spelen 2017 Helsinki
Helsinki, Finland
Thursday, 21 September
Riverdance, Helsinki ja Turku 22-28.9
Riverdance, Helsinki ja Turku 22-28.9
Live Nation Finland
Friday, 22 September
Pakanalliset syysmessut 2017
Pakanalliset syysmessut 2017
Pakanalliset syysmessut
Saturday, 23 September
Sotekoira Company Rockin semifinaalissa - tule kannustamaan
Sotekoira Company Rockin semifinaalissa - tule kannustamaan
Apollo Live Club
Friday, 29 September
Vesterinen Yhtyeineen - Helsinki, Savoy
Vesterinen Yhtyeineen - Helsinki, Savoy
Savoy-teatteri
Thursday, 5 October
Ennakoivanajonkoulutus 13.10.2017
Ennakoivanajonkoulutus 13.10.2017
Ennakoivan ajon koulutus
Friday, 13 October
Tuisku K-18
Tuisku K-18
The Circus
Saturday, 14 October
Opeth (SWE), 16.10. 2017 @Finlandia-talo, Helsinki
Opeth (SWE), 16.10. 2017 @Finlandia-talo, Helsinki
Finlandia-talo
Monday, 16 October
CATS, Hartwall Arena, Helsinki 19-22.10.2017
CATS, Hartwall Arena, Helsinki 19-22.10.2017
Hartwall Arena
Thursday, 19 October
Lastentarhanopettajan koulutuksen juhlaseminaari
Lastentarhanopettajan koulutuksen juhlaseminaari
Helsingin yliopisto - Helsingfors universitet
Friday, 20 October
Koit Toome & Laura - Verona
Koit Toome & Laura - Verona
Aleksanterin Teatteri
Monday, 23 October
Future Islands in Helsinki at Tavastia
Future Islands in Helsinki at Tavastia
TAVASTIA-klubi
Sunday, 29 October
The Bellrays (USA) at Elmun Baari
The Bellrays (USA) at Elmun Baari
Elmun Baari
Monday, 30 October
Deep Purple (UK), Helsingin Jäähalli, 11.11.2017
Deep Purple (UK), Helsingin Jäähalli, 11.11.2017
Helsinki Icehall Jäähalli
Saturday, 11 November