Upcoming Events in

København




Migos @ Tap 1
Migos @ Tap 1
TAP1
Thursday, 17 August
Migos (US) - TAP1
Migos (US) - TAP1
TAP1
Thursday, 17 August
Ecstasy In Order - Anders Boserup - Time Masters
Ecstasy In Order - Anders Boserup - Time Masters
Spillestedet Stengade
Friday, 18 August
Copenhagen Pride
Copenhagen Pride
Ukirke
Saturday, 19 August
Moesgaard Summer Dance
Moesgaard Summer Dance
Dansk Danseteater
Saturday, 19 August
Rapha Nocturne Copenhagen
Rapha Nocturne Copenhagen
Kødbyen
Saturday, 19 August
COP RUN Summer ★ Ørstedsparken
COP RUN Summer ★ Ørstedsparken
Ørstedsparken
Tuesday, 22 August
FEJ INTRO FEST 2017
FEJ INTRO FEST 2017
Hornsleth Bar
Thursday, 24 August
Cubanske Dage I København
Cubanske Dage I København
Royal Danish Playhouse
Friday, 25 August
Petra Desert Marathon 2017
Petra Desert Marathon 2017
Petra Desert Marathon
Saturday, 26 August
Copenhagen To Kathmandu 2017 With Karma Band
Copenhagen To Kathmandu 2017 With Karma Band
KoncertKirken
Saturday, 26 August
Magic Carpet: Saturday Night Party at Lygtens Kro
Magic Carpet: Saturday Night Party at Lygtens Kro
Lygtens Kro
Saturday, 26 August
Volbeat - Telia Parken, Copenhagen (SOLD OUT)
Volbeat - Telia Parken, Copenhagen (SOLD OUT)
Parken Stadium
Saturday, 26 August
Tunesisk aften: Thala My Love / Arabian Nights 2017
Tunesisk aften: Thala My Love / Arabian Nights 2017
Cinemateket
Wednesday, 30 August
Copencold Hawaii - Copenhagen
Copencold Hawaii - Copenhagen
Copenhagen Opera House
Friday, 1 September
Bollywood in Kildevæld 2017
Bollywood in Kildevæld 2017
Kulturcenter Kildevæld KCK
Friday, 1 September
Graduering i klubben
Graduering i klubben
ArteSuave.dk
Friday, 1 September
Speditørbar København 01 september 2017
Speditørbar København 01 september 2017
Hornsleth Bar
Friday, 1 September
Rahat Fateh Ali Khan (RFAK) koncert I København
Rahat Fateh Ali Khan (RFAK) koncert I København
DR Koncerthuset
Saturday, 2 September
The Tribute Tour 2017 Copenhagen, Denmark
The Tribute Tour 2017 Copenhagen, Denmark
DR Koncerthuset
Saturday, 2 September
Roman Polanskis 'Kniven i vandet' med jazz-koncert
Roman Polanskis 'Kniven i vandet' med jazz-koncert
Cinemateket
Saturday, 9 September
Udenfor pædagogisk rækkevidde part 3
Udenfor pædagogisk rækkevidde part 3
Bispebjerg Comedy Corner
Saturday, 9 September
The Black Angels live in Copenhagen, Denmark - Sep 13
The Black Angels live in Copenhagen, Denmark - Sep 13
Pumpehuset
Wednesday, 13 September
Dead by April & Siamese - VEGA
Dead by April & Siamese - VEGA
VEGA
Monday, 18 September
Hovedbanegården på film / 'Bundfald'
Hovedbanegården på film / 'Bundfald'
Cinemateket
Tuesday, 19 September
Marcus Gordon -VEGA
Marcus Gordon -VEGA
VEGA
Tuesday, 19 September
Ida Corr - Bremen Teater
Ida Corr - Bremen Teater
Bremen Teater
Thursday, 21 September
Tori Amos at DR Koncerthuset in Copenhagen, Denmark
Tori Amos at DR Koncerthuset in Copenhagen, Denmark
DR Koncerthuset
Saturday, 23 September
Anne Linnet - Det Kgl. Teater
Anne Linnet - Det Kgl. Teater
Det Kongelige Teater - Gamle Scene
Saturday, 23 September
Waxahatchee - Lille VEGA
Waxahatchee - Lille VEGA
VEGA
Wednesday, 27 September
Filmarkivet præsenterer / Den Spanske Borgerkrig
Filmarkivet præsenterer / Den Spanske Borgerkrig
Cinemateket
Thursday, 28 September
Børnebogmarked
Børnebogmarked
Kulturstationen Vanløse
Saturday, 30 September
Diana Krall [CAN]
Diana Krall [CAN]
Copenhagen Opera House
Saturday, 30 September
Halberg & Friends - København
Halberg & Friends - København
Kulturhuset Islands Brygge
Saturday, 30 September
The Rolling Stones | Copenhagen
The Rolling Stones | Copenhagen
Telia Parken
Tuesday, 3 October
Med RÆSON i Det Kongelige: Margrethe Vestager
Med RÆSON i Det Kongelige: Margrethe Vestager
Det Kongelige Teater
Friday, 6 October
DR Pigekoret i mørke
DR Pigekoret i mørke
DR Koncerthuset
Sunday, 8 October
Cashmere Cat - VEGA
Cashmere Cat - VEGA
VEGA
Thursday, 12 October
Kellermensch - VEGA - Venteliste
Kellermensch - VEGA - Venteliste
VEGA
Saturday, 14 October
Wangel - DR Koncerthuset, Studie 3
Wangel - DR Koncerthuset, Studie 3
DR Koncerthuset
Saturday, 14 October