Upcoming Events in

København




Garzone/Campagnol Dynamo Quartet - Café Dan Turéll
Garzone/Campagnol Dynamo Quartet - Café Dan Turéll
Café Dan Turéll
Friday, 7 July
Emilie Ørsted Trio - Café Sari
Emilie Ørsted Trio - Café Sari
Café Sari
Sunday, 9 July
Ninna Milner Group - Café Sari
Ninna Milner Group - Café Sari
Café Sari
Monday, 10 July
Move Copenhagen 2017
Move Copenhagen 2017
Move Copenhagen
Thursday, 13 July
Emilie Ørsted Trio - Café Dan Turéll
Emilie Ørsted Trio - Café Dan Turéll
Café Dan Turéll
Friday, 14 July
An evening with Byron Katie
An evening with Byron Katie
Scandic Copenhagen
Friday, 14 July
Europe Tour: Copenhagen, Denmark
Europe Tour: Copenhagen, Denmark
Scandic Copenhagen
Friday, 14 July
Garzone / Campagnol 'Dymano 17' - Café Dan Turéll
Garzone / Campagnol 'Dymano 17' - Café Dan Turéll
Café Dan Turéll
Saturday, 15 July
Norah Jones [US] + support: The Candles [US]
Norah Jones [US] + support: The Candles [US]
Koncertsalen Tivoli
Saturday, 15 July
Jamie Cullum (UK) – Copenhagen Jazz Festival 2017
Jamie Cullum (UK) – Copenhagen Jazz Festival 2017
DR Koncerthuset
Sunday, 16 July
Robbie Williams - Telia Parken - Få billetter
Robbie Williams - Telia Parken - Få billetter
Parken Stadium
Monday, 7 August
Ryan Adams - Store Vega
Ryan Adams - Store Vega
VEGA
Wednesday, 9 August
Kanye West & Travi$ Scott - Telia Parken
Kanye West & Travi$ Scott - Telia Parken
Parken Stadium
Wednesday, 9 August
Billy Club Sandwich (ONLY Scandinavian Show)
Billy Club Sandwich (ONLY Scandinavian Show)
Underwerket
Thursday, 10 August
Lil Wayne
Lil Wayne
Fredagsrock i Tivoli
Friday, 11 August
3 x Hitchcock ifølge Donald Spoto
3 x Hitchcock ifølge Donald Spoto
Cinemateket
Sunday, 13 August
Migos (US) - TAP1
Migos (US) - TAP1
TAP1
Thursday, 17 August
COP RUN Summer ★ Ørstedsparken
COP RUN Summer ★ Ørstedsparken
Ørstedsparken
Tuesday, 22 August
Petra Desert Marathon 2017
Petra Desert Marathon 2017
Petra Desert Marathon
Saturday, 26 August
Volbeat - Telia Parken, Copenhagen (SOLD OUT)
Volbeat - Telia Parken, Copenhagen (SOLD OUT)
Parken Stadium
Saturday, 26 August
Graduering i klubben
Graduering i klubben
ArteSuave.dk
Friday, 1 September
Rahat Fateh Ali Khan (RFAK) koncert I København
Rahat Fateh Ali Khan (RFAK) koncert I København
DR Koncerthuset
Saturday, 2 September
Udenfor pædagogisk rækkevidde part 3
Udenfor pædagogisk rækkevidde part 3
Bispebjerg Comedy Corner
Saturday, 9 September
Marcus Gordon -VEGA
Marcus Gordon -VEGA
VEGA
Tuesday, 19 September
Anne Linnet - Det Kgl. Teater
Anne Linnet - Det Kgl. Teater
Det Kongelige Teater - Gamle Scene
Saturday, 23 September
Waxahatchee - Lille VEGA
Waxahatchee - Lille VEGA
VEGA
Wednesday, 27 September
Diana Krall [CAN]
Diana Krall [CAN]
Copenhagen Opera House
Saturday, 30 September
Halberg & Friends - København
Halberg & Friends - København
Kulturhuset Islands Brygge
Saturday, 30 September
The Rolling Stones | Copenhagen
The Rolling Stones | Copenhagen
Telia Parken
Tuesday, 3 October
DR Pigekoret i mørke
DR Pigekoret i mørke
DR Koncerthuset
Sunday, 8 October
Kellermensch - VEGA - Venteliste
Kellermensch - VEGA - Venteliste
VEGA
Saturday, 14 October
Machine Gun Kelly - Vega - 19.oktober
Machine Gun Kelly - Vega - 19.oktober
VEGA
Thursday, 19 October
Silvester - DR Koncerthuset, Studie 3
Silvester - DR Koncerthuset, Studie 3
DR Koncerthuset
Friday, 27 October
Queens Of The Stone Age (US) - TAP1
Queens Of The Stone Age (US) - TAP1
TAP1
Tuesday, 14 November
12 timers Spin for lungerne
12 timers Spin for lungerne
fitness dk Fisketorvet
Saturday, 18 November
Denmark: Don at Art Bubble, Copenhagen
Denmark: Don at Art Bubble, Copenhagen
Rundetaarn
Saturday, 18 November
Nando's til København
Nando's til København
Københavns Rådhus
Friday, 1 December
DRAM - VEGA
DRAM - VEGA
VEGA
Wednesday, 6 December
Hymns from Nineveh / København / Christians Kirke
Hymns from Nineveh / København / Christians Kirke
Christian's Church, Copenhagen
Saturday, 9 December
Døves Nordiske Kulturfestival 2018
Døves Nordiske Kulturfestival 2018
Nørrebrohallen
Thursday, 2 August
Jeg Bliver Student I 2019 ⇨ Studenterugen I København
Jeg Bliver Student I 2019 ⇨ Studenterugen I København
København - Danmark
Monday, 17 June