6. Bergama Fotoğraf Günleri ve Fotomaratonu

6. Bergama Fotoğraf Günleri ve Fotomaratonu
Event Details

6. Bergama Fotoğraf Günleri ve Fotomaratonu

Bergama, Turkey

Thursday, 14 September 2017, 09:00


Event Description


Bergama Belediyesi
ve
Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD)
6. Bergama Fotoğraf Günleri ve Foto Maratonu

GİRİŞ:
• Bergama, Türkiye'nin en çok köye sahip (114) büyük ilçelerinden biri olup il merkezi İzmir’e 107 km uzaklıktadır. Ekonomisi tarıma dayalıdır. Verimli Bakırçay Ovası’nda salçalık domates, mısır, pamuk, zeytin ve üzüm yetiştirilmektedir. Son dönemde modern seracılık ve süt ineği çiftlikleri yaygınlaşmaya başlamıştır.
• Kozak Yaylası’nda ekonomik getirisi yüksek olan çam fıstığı önemli bir gelir kaynağıdır. Arıcılık giderek gelişmekte ve önemli bir geçim kaynağı haline gelmektedir. Halıcılık ve kilim dokumacılığı gelişmiştir.
• Bergama 22 Haziran 2014 tarihinde Katar’ın başkenti Doha’da yapılan 38. Dünya Miras Komitesi Toplantısı’nda UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne “Bergama ve Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı” olarak alınmıştır.
• Bergama adeta bir “Açık Hava Müzesi” gibidir. Bu görkemli kenti her yıl bir milyon insan ziyaret etmektedir. Bergama, Antik çağın en önemli yerleşim birimlerinden biri olmuştur. Türkiye’nin ilk arkeoloji müzesi olan Bergama Müzesi, günümüzde en çok bilinen ve ziyaret edilen müzeler arasındadır.
• Zeus Sunağı MÖ 180–160 yılları arasında Galatlara karşı zafer kazandırdığı için Zeus adına yapılmıştır. Bergama Akropolis’te yer alan bu yapı Berlin'e götürülmüş ve onarılarak oradaki Pergamon Müzesi'ne konulmuştur. Helenistik dönem mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan sunağın Bergama’da bugün yalnızca temelleri kalmıştır.
• 10.000 kişilik Antik çağın en dik tiyatrolarından biri Akropolis’te gezilebilir.
• Hellenistik dönemde Bergama Kütüphanesi içinde 200.000 cilt kitap bulunan antik çağın İskenderiye Kütüphanesi’nden sonra ikinci büyük kütüphanesidir. Bu kitaplığı, Markus Antonius Kleopatra'ya düğün armağanı olarak vermiştir.
• Bergama'nın en önemli buluşlarından biri de “Pergamon Kâğıdı” anlamına gelen "Pergaminai karte" yani “parşömen”dir.
• Allianoi, Paşa Ilıcası olarak anılan merkezde Asklepios'a adanmış hidroterapinin uygulandığı büyük bir kült merkezi idi. Bugün Allianoi yakınında yapılan Yortanlı Barajı’nın suları altında kalmıştır.
• “Eczacılığın Babası” Hekim Galenos’un da kenti olan Bergama’da dönemin en büyük sağlık yurdu Asklepion (MÖ 4. yy) Sağlık Tanrısı Aslepieos’a adanarak yapılmış ve MS 5. yüzyıla kadar ünlü bir tedavi merkezi olarak etkinliğini sürdürmüştür. Şifa havuzlarıyla cilt hastalıklarının ve telkin yoluyla psikolojik rahatlama tedavilerinin yapıldığı Bergama Asklepionu; Kütüphanesi, Tiyatrosu, Asklepios Tapınağı ve Kutsal Bodrumu’yla bugün konuklarını ağırlamaktadır. Her yıl, mayıs ayında dünyanın pek çok bölgesinden uzmanların katıldığı psikoterapi konferansları burada yapılmaktadır.
• Bergama’da Arap Camii, Müftü Camii, Ulu Camii, Kurşunlu Camii, Laleli Camii, Kulaksız Camii, Yeni Camii, Şadırvanlı Camii, Selçuklu Minaresi, Küplü Hamam, Tabaklar Hamamı, Hacı Hekim Hamamı, Koca Sinan Mescidi, İncirli Mescit, Parmaklı Mescit, Kız Türbesi, Bedesten, Çukurhan, Büyükalan Çeşmesi, Kasapoğlu Çeşmesi, Sivri Kemerli Çeşme ve Karaosman Sebili önemli Türk-İslam eserleri arasındadır.
• Bergama fotoğraf tutkunları için tam bir cennettir. Arnavut kaldırımlı sokakları ve rengârenk boyalı evleri ile Atmaca Mahallesi sakinleri bitmeyen bir coşku içerisinde geleneksel müziklerini icra ediyorlar. Ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, Atmaca’nın yetiştirdiği müzisyenlerden sadece biridir.
• Eskiden Rumların yaşadığı Kale Mahallesi, domuz alanı ve çevresi yenileme çalışmaları sayesinde turizme açılmaya çalışılıyor.
• 1948’e kadar Bergama’da Yahudilerin yaşadığı Selinos Çayı civarı ve Yahudi mabedi Yabets Sinagogu, Ne Yerde Ne Gökte Mahallesi, tarihi Arasta ve kaybolmaya yüz tutan mesleklerin son sahipleri, tarihi hanlar, hamamlar, çarşılar, köprüler, evler; oksijen deposu, fıstık çamları ile kaplı, mesire yerleriyle Kozak Yaylası manzara çekmek isteyen fotoğrafçılar için bu cennetin bir parçasıdır.
• Fotoğraf çekerken zamanın nasıl geçtiğini bilmeyenler ve acıkanlar için meşhur Bergama köftesi ve piyaz tam bir ziyafet. Artık her mevsim yapılan Bergama’ya özgü patlıcan yemeği “çığırtma” mutlaka tadılmalı. Bergama’dan ayrılırken yakınlarınız ve kendiniz için organik Bergama ürünlerinden; sakızlı ve karanfilli leblebi, çam fıstığı, bal, eğer ramazan ayında iseniz sadece o sırada üretilen zülbiye tatlısı, ayrıca helva, peynir, zeytin ve zeytinyağı almayı unutmayın.

6. BERGAMA FOTOĞRAF GÜNLERİ VE FOTO MARATONU ŞARTNAMESİ
ETKİNLİĞİN AMACI:
• UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne “Bergama ve Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı” olarak giren, insanlık tarihinden pek çok izler taşıyan, tarih ve turizm kenti Bergama’yı fotoğraflarla yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak;
• Türkiye'nin birçok bölgesinden gelecek olan fotoğraf dostları ile Bergama’nın sıcakkanlı insanlarının kucaklaşmasını sağlamak. Kurulan dostlukları fotoğraf ve insanlar aracılığı ile kalıcı olarak başka memleketlere taşımak;
• Bu güzel ilçede yaşayan insanların fotoğraf sanatına ilgi duymasını, bu konudaki bilgi ve becerilerinin artmasını sağlamak;
• Foto Maratona katılan fotoğraf sanatçılarının Bergama’da çektikleri, bugüne tanıklık eden fotoğraflar sayesinde kent fotoğraf arşivini zenginleştirmek. Bu arşiv sayesinde günümüzü yarınlara taşımak;
• Türkiye’nin en eski festivalini (Bergama Kermesi 1937’den itibaren) düzenleyen Bergama’nın fotoğraf konusunda da kalıcı bir etkinliğe ev sahipliği yapması için ilk adımı atmak;
• 6. Bergama Fotoğraf Günleri ve Foto Maratonu etkinliği süresince; düzenlenecek olan sergi, panel, tanıtım, fotoğraf gösterimi sayesinde tüm katılımcı fotoğrafçıların bilgi ve birikimlerini arttırmak. Fotoğraf dostlarının kaynaşmasını sağlamak. Paylaşımı arttırmak, ortak sorunlara beraberce akılcı çözümler aramaktır.

KOŞULLAR:
1. Foto Maratona Jüri üyeleri, BEAFSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Düzenleme Kurulu Üyeleri, Etkinlikte Görevli Olan BEAFSAD Üyeleri ve TFSF temsilcileri ile 1. derece yakınları Katılamazlar.
2. Foto Maraton; amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır. Son Katılım Tarihi itibariyle 18 yaş ve altı (16.09.1999 ve daha sonra doğumlu) katılımcıların ekteki Veli/Vasi muvafakatname/izin belgesini Son Katılım Tarihi’ne kadar doldurup veli/vasisine imzalatarak kayıt masasına elden teslim etmeleri ya da yarışma Sekreteryası-İletişim e-posta adresine jpeg veya pdf formatında göndermeleri gerekmektedir. Bu belgeyi teslim etmeyen/göndermeyen 18 yaş ve altı katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır.
3. Foto Maratona kayıtlar 14 Eylül 2017 Perşembe günü saat 09.00’da başlayacak, 16.09.2017, Cumartesi 19.00’da sona erecektir.
4. Fotoğraf teslimi en son 17 Eylül 2017 Pazar günü saat 08.00’de sona erecektir.
5. Foto Maraton etkinliği 14 – 17 Eylül 2017 tarihlerinde yapılacak yani 4 (dört) gün sürecektir. Yarışmaya katılacak fotoğrafların Bergama ilçe sınırları içinde bu tarihlerde çekilmiş olması gerekmektedir.
6. Katılımlar başvuru sırasına göre kabul edilecektir. Katılımcılara kayıt sırasında verilen numara rumuz olarak kullanılacaktır (011 Numara=Rumuz). Yarışmaya 1’den fazla fotoğraf verilmesi durumunda Kayıt numarası ile birlikte sıra numarası kullanılacaktır. (011–1, 011-2, … gibi). Kayıt sırasında katılımcılar yanlarında TC Kimlik kartı veya Pasaportlarını bulundurmak zorundadır. Mükerrer katılım kural ihlali sayılır.
7. Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir. Çekimler jpg/JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte ve uzun kenarı en az 3000 pixel olmalıdır.
8. Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, organizasyon komitesi orijinal çekimi isteyebilecektir.
9. Katılımcı; her bölüm için en çok 4 (dört) adet (3 bölüm için toplam 12) ve ek olarak Özel Ödül için de 4 (dört) fotoğraf olmak üzere toplam 16 (onaltı) fotoğrafla yarışmaya katılabilir.
10. Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde yapıt kendisine ait olmadığı halinde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
11. Yarışmacı, yarışmaya katıldığı fotoğraflarının, foto maratonda kendisi tarafından çekilmiş olduğunu; gerekli izinlerin alındığını; basit müdahaleler dışında müdahale etmediğini kabul eder. Aksine davrananlar hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
12. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafını çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internete ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
13. Şartnamede belirtilen ödüller, ödül örenine katılacak katılımcılara peşin olarak; katılamayanlara ise hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına Düzenleme Kurulu tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve Düzenleme Kurulunun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz.
14. Foto maratona teslim edilen fotoğrafların her türlü sorumluluğu katılımcıya aittir. Doğabilecek hukuki anlaşmazlık ve cezai yaptırımlarda Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD)’ne hiçbir sorumluluk yüklenemez.
15. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli gördüğü durumlarda program değişikliği yapabilir.
16. Foto Maraton sonucunda, ödül ve sergileme alan fotoğraflar Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) arşivinde saklanacaktır. Kullanım hakkı Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) ile birlikte fotoğrafçıya ait olacaktır.
Bu fotoğraflar sahiplerinin isimlerini belirtmek kaydı ile ayrıca bir telif ücreti ödemeden Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) tarafından afiş, broşür, katalog gibi basılı yayınlarla dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanabilecektir.
17. Bunun dışında; fotoğraf teslim formunda belirtilen onay bölümünü işaretleyerek kabul eden ve hiçbir ödül kazanamayan katılımcının fotoğrafı daha sonra Bergama Belediyesi ve BEAFSAD tarafından afiş, broşür, katalog gibi basılı yayınlarla dijital ortamlarda tanıtım amaçlı değerlendirilmek istenirse fotoğraf sahibinin ismi belirtilmek şartı ile kendisine sergileme ücreti kadar (200 TL) bir bedel ödenecektir.
18. Fotoğrafın orijinal yapısını bozmayacak oranda kadrajlanmış; kontrast, aydınlık, renk ayarı ve toz alımı gibi basit müdahaleler yapılmış fotoğraflar kabul edilir. Panoramik fotoğraflar da kabul edilecektir. Birden fazla fotoğrafın montajıyla yaratılan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı ve HDR (High Dynamic Range) fotoğraf kabul edilmez. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Seçici kurul, yapısı oynanmamış fotoğrafları açıklama yapmadan kabul etmeyebilir. İtirazlar kabul edilmeyecektir. Seçici Kurul, isterse Fotoğrafların müdahalede bulunulmamış ilk görünümünü isteyebilir.
19. Fotoğrafların üzerinde tarih, isim gibi işaretlemeler olmayacak; çerçeveleme yapılmayacak; kenarlarında boşluk olmayacaktır.
20. Katılımcılar fotoğraf makinelerinin tarih ve saat ayarlarını güncellemekle yükümlüdürler.
21. Yarışmacı, yarışmaya katıldığı fotoğraflarının, foto maratonda çekilmiş olduğunu, basit müdahaleler dışında müdahale etmediğini, kendisine ait olduğunu kabul eder; aksi durumda kural ihlali işlemi uygulanır.
22. Kural ihlali yapan katılımcıya TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi (Türkçe: http://www.tfsf.org.tr/tr/indir/yarisma_duzenleme_standartlari_yonergesi.pdf) 13. Madde’deki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir. Bu durum diğer katılımcılar için herhangi bir hak anlamına gelmeyecektir.
23. Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlama kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar. Düzenleyici kurum; jüri değerlendirilmesinden önce TFSF kısıtlamalılar listesinde olup bu yarışmaya katılan kişileri tespit ederek eleme yoluna gidecektir.
24. TFSF onaylı/patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, TFSF üyesi federe dernek üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; TFSF elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.
25. Foto maraton sonunda ödül ve sergileme alan fotoğrafların yer aldığı bir katalog hazırlanacaktır. Hazırlanan kataloglar TFSF ve ona bağlı olan tüm fotoğraf dernekleri ile Balıkesir M. Emin Tan Fotoğraf Kitaplığı’na gönderilecektir. Ayrıca ödül alan eserler TFSF’nin http://www.tfsf.org.tr web sitesinde yayınlanacak ve TFSF yayını olan Almanak 2017’de yer alacaktır.
26. Fotoğrafların bilgisayara aktarımında oluşabilecek teknik aksaklıklardan düzenleme kurulu sorumlu olmayacaktır.
27. Yarışma sonuçları Bergama Belediyesi http://www.bergama.bel.tr ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği BEAFSAD’ın http://www.beafsad.org web sayfası ve sosyal paylaşım hesapları ile TFSF’nin www.tfsf.org.tr web sayfası ve sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram vb) hesaplarında duyurulacak; ayrıca ödül ve sergileme kazanan katılımcılara e-posta ve telefon ile bildirilecektir.
28. Yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme alamayan ve satın alma uygulanmayan fotoğraflar iade edilmeyecek, TFSF temsilcisi denetiminde sistemden silinecektir.
29. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda Düzenleme Kurulu, Jüri ve TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Yönergesi ile TFSF YK’nin kararları geçerlidir.
30. Katılımcılar; “Bergama Foto Maratonu’na kayıt yaptırmak ve fotoğraflarını teslim etmekle yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını teslim etmesiyle yürürlüğe girer. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

JÜRİ ÜYELERİ (ada göre alfabetik sırayla):
1. A. Beyhan ÖZDEMİR Fotoğraf Sanatçısı, TFSF YK Başkanı, İzmir
2. Aydın (Morteza) KENANİ Fotoğraf Sanatçısı, İran
3. Emel KARAKOZAK Fotoğraf Sanatçısı, Adana
4. İsa ÇELİK Grafik-Fotoğraf Sanatçısı, İstanbul
5. Mehmet BAYHAN Fotoğraf Sanatçısı, İstanbul
Jüri, en az üç üye ile toplanacaktır.

TFSF Temsilcisi: Zafer Gazi TUNALI

ÖDÜLLER:
A Bölümü: BERGAMA / TARİH – MİMARİ > DA
Birincilik 1500.- TL
Mansiyon 750.- TL
Sergileme (En fazla 10 adet) 200.- TL

Bergama Kültürel Peyzaj bölümünde, Dünya Miras Listesi’ne alınan ve Helenistik, Roma, Doğu Roma ve Osmanlı dönemlerine ait katmanları içerisinde barındırmaktadır. Tümülüsler, önemli sağlık merkezlerinden Asklepion, Kale Dağı’nda Akrapol’de Athena Tapınağı, Trajan Tapınağı, Helenistik dönemin en dik tiyatro yapısı, kütüphane, Heroon, Zeus Sunağı, Dionysos Tapınağı, agora ve gymnasion, Mısır Tanrılarına verilen önem nedeniyle yapılan Kızıl Avlu (Serapeion) yapıları dönem mimarisinin en seçkin örnekleridir.
Bergama’da Osmanlı dönemi mimarisine ait pek çok cami, han, hamam ve ticari merkez ile de önemini korumuştur. Arap Camii, Müftü Camii, Ulu Camii, Kurşunlu Camii, Laleli Camii, Kulaksız Camii, Yeni Camii, Şadırvanlı Camii, Selçuklu Minaresi, Küplü Hamam, Tabaklar Hamamı, Hacı Hekim Hamamı, Koca Sinan Mescidi, İncirli Mescit, Parmaklı Mescit, Kız Türbesi, Bedesten, Çukurhan, Büyükalan Çeşmesi, Kasapoğlu Çeşmesi, Sivri Kemerli Çeşme ve Karaosman Sebili önemli Türk-İslam eserleri arasındadır.

B Bölümü: BERGAMA / HAYATIN İÇİNDEN > DB
Birincilik 1500.- TL
Mansiyon 750.- TL
Sergileme (En fazla 10 adet) 200.- TL

Bergama kent merkezinde meydanlar, sokaklar, parklar, pazarlar, kahvehaneler, eğlence yerleri, lokantalar, helvacılar, memurlar, öğrenciler, sanayi çarşısı, kaybolmakta olan mesleklerin insanları, üretenler, tüketenler, yaşlılar, gençler, çocuklar, kadınlar, erkekler. Ağaçlar, çiçekler, sokak hayvanları.
Kısacası Bergama sokaklarından, gündelik yaşamdan kareler. Sokak fotoğrafçılığı için Bergama çok güzel bir kenttir, değerlendiriniz.

C Bölümü: BERGAMA / MERKEZDEN UZAKTA – KIRSAL > DC
Birincilik 1500.- TL
Mansiyon 750.- TL
Sergileme (En fazla 10 adet) 200.- TL

Bergama’da 114 köy (mahalle) bulunuyor. Tarım ve hayvancılık konusunda gelişmiş sayılır. Verimli Bakırçay Ovası’nda tütün, pamuk, zeytin ve üzüm yetiştirilmektedir. Kozak Yaylası’nda (merkeze 20 km) ekonomik getirisi yüksek olan çam fıstığı önemli bir gelir kaynağıdır. Arıcılık giderek gelişmekte ve önemli bir geçim kaynağı haline gelmektedir. Halıcılık ve kilim dokumacılığı gelişmiştir.
Eğer kendinize ait bir araçla gelirseniz Bergama merkezine yakın kırsal alanda köyler, tarım ve hayvancılık faaliyetleri, sulama yapılan tarlalar, fıstık ağacı ormanlar, şansınız varsa mangal kömürü üreten torakçılar, ovaların ortasında rüzgâr ile savrulan rüzgâr pervaneleri, çiçekler, böcekler, kuşlar. Girin bir köy kahvehanesine sohbetin tadını çıkarın, biraz dinlenin. Ama süreyi iyi kullanın, sizi bekleyen çok güzel manzaralar var etrafta.

BİANCHİ ÖZEL ÖDÜLÜ (KONU: Bisiklet Hayattır): “CARRARO FLEXİ 116 KATLANIR BİSİKLET * ”
Bisiklet hayattır, sağlıktır, arkadaştır, neşedir, mutluluktur. İcat edildiği 1817 tarihinden bu yana günlük hayatımızın bir parçası olan bisiklet, son yıllarda hayatımızda daha fazla yer almaya başladı adeta yeniden keşfedildi.
Dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi Bergama’da da son yıllarda bisikletli sayısı çok arttı, bisiklet toplulukları, kulüpler kuruldu sokaklarda daha çok bisikletli görür olduk.
Bianchi özel ödülünün konusu 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Bergama’da çekilen bisikletli/ler’dir.
*Piyasada satış fiyatı 850.- + TL’dir.

6. BERGAMA FOTOĞRAF GÜNLERİ VE FOTO MARATONU TAKVİMİ:
Foto maratona kayıtların başlaması : 14.09.2017, Perşembe 09.00
Foto maratona kayıtların sona ermesi : 16.09.2017, Cumartesi 19.00
Fotoğrafların son teslim tarihi, saati : 17.09.2017, Pazar 08.00
Jüri Toplantısı /Değerlendirme : 17.09.2017, Pazar 08.30 - 13.00
Sonuçların Açıklanması, ödül Töreni : 17.09.2017, Pazar 13.30

6. BERGAMA FOTOĞRAF GÜNLERİ VE FOTO MARATONU ONUR BAŞKANI:
Mehmet GÖNENÇ
Bergama Belediye Başkanı

DÜZENLEME KOMİTESİ:
1. İzzet ÇAKMAK (Bergama Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü)
2. Levent KARACAOĞLU (BEAFSAD)
3. Nesrin ERMİŞ (BEAFSAD)
4. Ertan ALAYAT (BEAFSAD)
5. Ogün ÇITLAK (BEAFSAD)
6. Akif GELİRER (BEAFSAD)

ETKİNLİK SORUMLUSU:
Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) ortaklığı ile düzenlenen 6. Bergama Fotoğraf Günleri ve Foto Maratonu sorumlusu BEAFSAD Yönetim Kurulu başkanı Levent Karacaoğlu’dur.
GSM: 0532 657 57 97
E-mail: [email protected]

YARIŞMA SEKRETERYASI - KAYIT OFİSİ:
Bergama Belediyesi Haluk Elbe Salonu
Nesrin ERMİŞ : 0535 630 46 33
İsmail KALKIN : 0530 363 33 29

KATILIM ÜCRETİ:
Foto Maraton kayıt ücreti 20.- TL’dir.

YEMEK:
15 Eylül 2017 Cuma ve 16 Eylül 2017 Cumartesi Akşam Yemekleri Bergama Belediyesi Kleopatra Güzellik Ilıcası Sosyal Tesisleri’nde verilecektir.
Yemek Bergama Belediyesi’nin ikramıdır.

KONAKLAMA:
• Katılımcılar konaklama ücretini kendileri karşılayacak ve rezervasyonları kendileri yaptıracaklardır.
• Uygun konaklama yerleri ve iletişim bilgileri etkinlik facebook sayfasında, Bergama Belediyesi http://www.bergama.bel.tr ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği BEAFSAD http://www.beafsad.org web adresinde duyurulacaktır.
• Karavan, çadır, uyku tulumu ile gelen katılımcılar Bergama Belediyesi Kleopatra Güzellik Ilıcası Sosyal Tesisleri’nde veya Berksoy Otel bahçesinde ücretsiz olarak konaklayabilirler.

BİLGİ VE İLETİŞİM:
1. İzzet ÇAKMAK : 0530 581 16 44
2. Nesrin ERMİŞ : 0535 630 46 33
3. Ertan ALAYAT : 0532 365 73 10

Bergama Belediyesi
Posta Adresi: Ertuğrul Mah. Eski Belediye Cad. No: 1 Bergama / İZMİR
E-mail: [email protected] web: http://www.bergama.bel.tr
Santral: 0232 632 80 05

Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD)
Posta Adresi: Barbaros Mahallesi 1. Mescit Altı Sokak No: 20 35700 Bergama /İzmir
E-mail: [email protected] Web: http://www.beafsad.org

Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nca (TFSF) onaylanmıştır: TFSF 2017-090.
Yarışma sürecinde ve salonda TFSF temsilcisi bulunacaktır.Eki: 18 yaş ve altı katılımcılar için Veli/Vasi İzin Belgesi örneği

Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD)
6. Bergama Fotoğraf Günleri ve Foto Maratonu
(18 yaş ve altı katılımcılar için)
Veli/Vasi İzin Belgesi/Muvafakatname

18 Yaş ve Altı Katılımcının
TC Vatandaşlık No :           
Adı Soyadı :
Doğum Tarihi/Yeri :
Ev Adresi :

Telefon : 0 GSM: 0
E-posta Adresi : @
(Öğrenci ise) Okulun Adı :
Sınıfı ve No’su :

A-Bergama /Tarih-Mimari > DA B-Bergama / Hayatın İçinden > DB C-Bergama / Kırsal > DC Bianchi Özel Ödülü “Bisiklet Hayattır”
Sıra No Eser Adı Eser Adı Eser Adı Eser Adı
1
2
3
4
Eser(ler) ..................................................... tarafından görüntülenmiştir.
Şartnamede bulunan tüm maddeleri kabul ediyorum. Yayınlarınızda isim ve eser adı kullanmak suretiyle kullanım hakkını verdiğimi peşinen kabul eder ve buna bağlı olarak, gerek Fikri ve Sınaî Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderilen eserim/eserlerim çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb gibi bilumum haklar için Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD)’ne izin/muvafakatname verdiğimi kabul ederim. Bu izni kesinlikle geri almayacağımı ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğimi veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağımı beyan ederim.

Veli/Vasi’nin Adı Soyadı:
Tarih:
İmza:

Notlar:
1- Bu belge 18 yaş ve altı katılımcılar için veli/vasi tarafından doldurularak imzalandıktan sonra taranıp jpg veya pdf olarak ya da fotoğrafı çekilerek Kayıt Masası’na elden teslim edilecek veya [email protected] e-posta adresine en geç 17 Eylül 2017 Pazar saat 08.00 (TSI)’e kadar gönderilecektir.
2- Onay alınmadan bu fotoğrafçıların gönderdiği fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Kural ihlalinden Bergama Belediyesi ve BEAFSAD sorumlu değildir ve katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır, TFSF bilgilendirilir.Event Place


Bergama, Turkey

, Bergama, TurkeyView on Facebook

View more events at Bergama, Turkey

Upcoming Events in Bergama


Leave a comment