Pārgājiens Zviedrijā

Pārgājiens Zviedrijā "King's Trail"
Event Details

Pārgājiens Zviedrijā "King's Trail"

Abisko National Park

Friday, 20 July 2018, 16:00


Event Description


Garo distanču pārgājienu cienītājiem nevar būt miers sirdī, kamēr nav pieveikta 470 km garā Kungsleden jeb Karaļa taka Zviedrijas ziemeļos. Tā sākas nelielā miestiņā - Abisko, pāris simtus kilometru aiz Polārā loka. Dodies kopā ar mums un pieveic visu distanci vai pievienojies kādā no 3 posmiem, jo par loģistiku parūpēsimies mēs. Katrs no šiem posmiem pats par sevi ir unikāls, un nesīs neaizmirstamu pieredzi. Elpu aizraujošas kalnu ainavas, ezeri, upes, neskarti meži un ziemeļu skarbais skaistums mūs pavadīs ik uz soļa. Piedzīvojums, kas dos tik ļoti nepieciešamo atpūtu prātiem un veldzēs sūrā darbā mūsu miesas. Neliedz sev nospiest restarta pogu!

Ar ko rēķināties?
20.07.18.-22.08.18. - 470 km garš pārgājiens Zviedrijā aiz Polārā loka.
Transports. Ceļā dosimies ar mikroautobusiņiem un izmantosim prāmja pakalpojumus, lai pārceltos uz Skandināviju. Tie dalībnieki, kuri izvēlēsies piedalīties tikai kādā no posmiem, tiks sagaidīti ar autotransportu Stokholmas ostā ienākot prāmim, un tā pat arī nogādāti atpakaļ uz Stokholmu, lai ar prāmi dotos uz Rīgu.

Pārgājiens. Mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk kā paredzēts pēc rokasgrāmatās. Laika ekonomijas pēc mēs 30 dienu maršrutu saziposim 26 pārgājiena dienās. Tas nozīmē, ka celšanās būs 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no nulles metriem līdz pat 1200m vienā dienā. Maršruts ir mērenas grūtības pakāpes un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.

Laika apstākļi. Karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš jūlija beigām un augusta sākuma - siltākais laika periods šajā apvidū. Droši, ka piedzīvosim gan lietus šaltis, miglu, mitrumu un arī neizturamu karstumu, bet tieši tāpēc būsim gatavi visam.

Nakšņošana. Katru posmu nobeidzot un uzsākot, mēs nakšņosim kalnu un mežu namiņos, bet starpposmos būsim neatkarīgi ceļotāji un nakšņosim savās teltīs. Gadījumā, ja laika apstākļi būs pavisam bargi, tversimies trases namiņos.

Pārtika. HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus gatavosim kopīgi, bet nest gan nāksies pašiem. Labās ziņas, ka, izmantojot mūsu busiņa atbalstu, pārtiku nāksies nest maksimums 6 dienām. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.

Ekipējums. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārajos, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainīt vai papildināt ekipējumu jau pārgājiena laikā.

Pasākuma plāns. Lai pieveiktu visu taku, Tev ir jāieplāno brīvs laiks no 20.07.18. līdz 22.08.18, bet ir iespēja pievienoties arī tikai uz kādu no posmiem.

Karaļa takas pirmais posms 20.07.18. - 03.08.18. vai 15 dienas. Abisko - Vakotavare aptuveni 140 km pārgājiens plus vienas dienas kāpiens Zviedrijas augstākajā virsotnē - Kebnekaise, 2014 m. Šis posms ir populārākais no visas takas dēļ atrašanās aiz polārā loka, fantastiskajiem skatiem, Sarek Nacionālo parku un pārdomātas loģistikas, kas ļauj to nosacīti viegli sasniegt. Sakarā ar savu popularitāti, tas arī būs visapmeklētākais, lai gan tas ir tikai pēc Skandināvijas standartiem. Ja salīdzina dēkaiņu skaitu ar Alpiem šajā pat laikā, tad var teikt, ka cilvēku nebūs.
20.07.18. - Pēcpusdienā ar prāmi dodamies no Rīgas uz Stokholmu.
21.07.18. - No Stokholmas izbraucam uz ziemeļiem un braucam līdz pat vēlam vakaram, kad uz ātru roki iekārtojam nometni jau pie polārā loka un atpūšamies.
22. 07.18. - Ierodamies Abisko, nelielā ciematiņā tālu aiz polārā loka pašos Zviedrijas ziemeļos un apmetamies nometnē, lai atpūstos un sagatavotos piedzīvojumam.
23.07.18. - 26.07.18. Pieveicam 86 km un ierodamies nometnē Kebnekaise pakājē, kur atpūšamies un atjaunojam pārtikas krājumus ar atbalsta busiņa palīdzību.
27.07.18. - Kāpjam Kebnekaise un priecājamies par Zviedrijas jumtu.
28.07.18. - 30.07.18. Pieveicam 52 km posmu līdz Vakkotavare un nobeidzam pirmo posmu, sasēžoties laivā un aizvizinoties līdz Saltoluokta.
31.07.18. - Rezerves pārgājiena diena vai atpūtas diena Saltoluokta nometnē, sagaidot dalībnieku papildinājumu un atvadoties no tiem, kuriem jāatgriežas civilizācijā.
01.08.18. - Tie, kuri pamet piedzīvojumu, dodas uz Stokholmu ar HIL busiņu. Pa ceļam nakšņo nometnē un 02.08.18. ar prāmi no Stokholmas dodas uz Rīgu.
03.08.18. Rīta pusē visi laimīgi atgriežas mājās.

Karaļa takas otrais posms - 29.07.18 līdz 12.08.18. vai 15 dienas. Saltoluokta - Jackvik aptuveni 155 km. Posms būs mežonīgs, jo sākums vedīs cauri Sarek Nacionālajam parkam, kas ir slavens ar to, ka tur ir apturēta jebkāda civilizācijas attīstība, saglabājot dabu visā tās krāšņumā. Šī iemesla dēļ šajā posmā neeksistē pat maršruta norādes. Sarek dabas parkā mēs vairākas dienas paļausimies tikai uz kartēm, kompasiem un navigācijas iekārtām. Iespējas satikt citu ceļiniekus arī būs stipri mazākas kā pirmajā posmā, jo, dodoties ārā no Sarek Nacionālā parka, vairākas dienas pēc kārtas pat nebūs sastopami tik ierastie kalnu un mežu namiņi. Mēs dabūsim šķērsot mežonīgas upes bez tiltiņiem un soļot apkārt lieliem ezeriem vai arī vienoties ar vietējiem iedzīvotajiem par pārcelšanu tām pāri. Mēs soļosim pa mežiem un kalnu pārejām. Šis būs patiešām mežonīgs, pirmatnīgs un ārkārtīgi veldzējošs posms.
29.07.18. - Pēcpusdienā ar prāmi dodaties no Rīgas uz Stokholmu.
30.07.18. - Stokholmas pasažieru ostā jūs sagaida HIL busiņš, un izbraucat uz ziemeļiem. Brauciens ir līdz pat vēlam vakaram, kad apmetaties pa ceļam ierīkotā nometnē.
31.07.18. - Ierodaties Saltoluokta nometnē un apvienojaties ar pārējiem grupas dalībniekiem.
01.08.18. - 04.08.18. Visi kopā dodamies pārgājienā pa Sarek Nacionālo parku un pieveicam 73 km līdz Kvikkjokk, kur mūs sagaidīs atbalsta busiņš. Ballējam un papildinām savus pārtikas krājumus.
05.08.18. - 08.08.18. Pieveicam aptuveni 80 km līdz miestiņam - Jakkvik.
09.08.18. - Rezerves pārgājiena diena vai atpūtas diena Jakkvik nometnē, sagaidot dalībnieku papildinājumu un atvadoties no tiem, kuriem jāatgriežas civilizācijā.
10.08.18. - Tie, kuri pamet piedzīvojumu, dodas uz Stokholmu ar HIL busiņu. Pa ceļam nakšņo nometnē un 11.08.18. ar prāmi no Stokholmas dodas uz Rīgu.
12.08.18. - Rīta pusē visi laimīgi atgriežas mājās.

Karaļa takas trešais - noslēdzošais posms 07.08.18 līdz 22.08.18 vai 17 dienas. Jakkvik - Hemavan, aptuveni 175 km. Šajā posmā pirmās dienas mēs vēljoprojām baudīsim vientulību dabā un priecāsimies par tās krāšņumu un skarbumu, soļojot cauri Pieljekaise dabas parkam. Savukārt posma otrā daļa bus krāšņs un ievērojams maršruts, jo baudīsim Eiropas lielāka dabas rezervāta Vindelfjallen ainavas, nereti soļojot vien pa knapi saskatāmu un atrodamu taku ziemeļu dabas plašumos.
07.08.18.- Pēcpusdienā dalībnieki ar prāmi dosies no Rīgas uz Stokholmu.
08.08.18. - Stokholmā visus sagaidīs HIL busiņš, un sāksies brauciens līdz pat vēlam vakaram, līdz brīdim, kas dosieties uz čuču pa ceļam iekārtotā nometnē.
09.08.18. - Satikšanās Jakkvik nometnē un apvienošanās ar pārējo grupu.
10.08.18. - 14.08.18. Dodamies 5 dienu ilgā un 95 km garā pārgājienā pa Pieljekaise Dabas parku līdz sasniedzam miestiņu - Ammarnas, un par godu atbalsta busiņa krājumiem uzrīkojam ballīti.
15.08.18. - 18.08.18. Baudām Vindelfjallen dabas rezervāta ainavas un 4 dienās pieveicam 85 km, finišējot Hemavan pilsētiņā un apmetoties atpūsties kotedžā. Kārtīgi izbaudām saunu un gatavojamies atgriezties civilizācijā.
19.08. 18. - Rezerves pārgājiena diena vai atpūtas diena pēc 470 km.
20.08. 18. - Dodamies uz Stokholmas pusi pa ceļam iekārtojot nometni un tajā nonakšņojot.
21.08.18. - Uzkāpjam Stokholmā uz prāmja un pametam Zviedriju.
22.08.18. - Ierodamies Rīgā un dodamies uz mājām :)

Pilna piedzīvojum izmaksas ir 1420 EUR, ja dodies ceļā kopā ar organizatoriem no 20.07.18. līdz 22.07.18. Izmaksās ir iekļauts:
- Brauciens ar 9 vietīgu mikroautobusu Rīga - Abisko - Rīga;
- Prāmja biļetes Rīga - Stokholma - Rīga (B kategorija);
- Nakšņošana namiņos Abisko, Saltoluokta, Jakkvik un viesu namā Hemavan;
- Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi;
- Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei;
- Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma;
- Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem;
- Piedzīvojuma vadītāja nepārtrauktu klātesamību.

Atsevišķa posma izmaksas ir 670 EUR, kurā ir iekļauts:
- Prāmja biļetes Rīga - Stokholma - Rīga ( B kategorija);
- Brauciens ar 9 vietīgu mikroautobusu Stokholma - nometnes vieta - Stokholma;
- Vismaz divas nakšņošanas namiņos piedzīvojuma sākumā un beigās;
- Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi;
- Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei;
- Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma;
- Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem;
- Piedzīvojuma vadītāja nepārtrauktu klātesamību.

Divu posmu izmaksas ir 1150 EUR.
Par atsevišķo posmu loģistiku un citiem organizatoriskiem jautājumiem, lūdzu, interesēties privāti: [email protected]

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:
- Labu ceļojuma apdrošināšanu.
- Personīgiem naudas līdzekļiem sev vien zināmiem pirkumiem.
- Pārgājiena ekipējumu.
- Izdevumiem, ja būsim spiesti izmantot papildus ceļotāju namiņus, nevis gulēt teltīs.

Apmaksas info:
- Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 380 iemaksa.
- Atlikušais maksājums atbilstoši izvēlētajiem posmiem, jāveic ne vēlāk kā 20.05.18.
- Atsakoties no ceļojuma līdz 20.05.18. - tiek ieturēti EUR 150 no iemaksātās summas.
- Atsakoties no ceļojuma pēc 20.05.18.05.01.18. - iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.Event Place


Abisko National Park

, ,  Buy tickets   View on Facebook

View more events at Abisko National Park

Upcoming Events in


Leave a comment