Moscow City Ballet - Dziadek do Orzechów | Lublin

Moscow City Ballet - Dziadek do Orzechów | Lublin
Event Details

Moscow City Ballet - Dziadek do Orzechów | Lublin

Spotkania Kultur

Tuesday, 12 December 2017, 19:00


Event Description


Po kolejnym sukcesie marcowej trasy, Moscow City Ballet powraca już w listopadzie i w grudniu do Polski! Grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, również w tym roku zaprezentuje dwa wspaniałe spektakle Jezioro Łabędzie oraz Dziadka do Orzechów.

Dziadek do Orzechów, nazwany przez „The New York Times” olśniewającym i zapierającym dech w piersiach, to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką.
W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak, Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Obok dopracowanej do perfekcji choreografii niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny, niezwykle "czytelny" dla każdego tancerza, a także - co najważniejsze - dla widza-słuchacza. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Spektakl to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki baletowej, ceniących sobie wysoki poziom wykonania. Jakość przedstawień jest strzeżona czujnym okiem Dyrektor Artystycznej, primabaleriny Ludmiły Nerubaszenko.

Bilety dostępne na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

12.12.2017- Lublin, Centrum Spotkania Kultur
Godz. 19:00

Zachęcamy także do zapoznania się ze spektaklem Jezioro Łąbędzie.Event Place


Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin, Poland  Buy tickets   View on Facebook

View more events at Spotkania Kultur

Upcoming Events in Lublin


Leave a comment