Moscow City Ballet - Dziadek do Orzechów | Łódź

Moscow City Ballet - Dziadek do Orzechów | Łódź

Moscow City Ballet - Dziadek do Orzechów | Łódź

Teatr Wielki w Łodzi

Monday, 11 December 2017, 19:00


Event Details


Po kolejnym sukcesie marcowej trasy, Moscow City Ballet powraca już w listopadzie i w grudniu do Polski! Grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, również w tym roku zaprezentuje dwa wspaniałe spektakle Jezioro Łabędzie oraz Dziadka do Orzechów.

Dziadek do Orzechów, nazwany przez „The New York Times” olśniewającym i zapierającym dech w piersiach, to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką.
W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak, Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Obok dopracowanej do perfekcji choreografii niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny, niezwykle "czytelny" dla każdego tancerza, a także - co najważniejsze - dla widza-słuchacza. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Spektakl to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki baletowej, ceniących sobie wysoki poziom wykonania. Jakość przedstawień jest strzeżona czujnym okiem Dyrektor Artystycznej, primabaleriny Ludmiły Nerubaszenko.

Bilety dostępne na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

11.12.2017- Łódź, Teatr Wielki
Godz. 19:00

Zachęcamy także do zapoznania się ze spektaklem Jezioro Łąbędzie.Teatr Wielki w Łodzi

Plac Dąbrowskiego, 90-249 Łódź, Poland


  Buy tickets   View on Facebook

View more events at Teatr Wielki w Łodzi

Upcoming Events in Łódź


Leave a comment