Moscow City Ballet / Opole / 24 marca 2018

Moscow City Ballet / Opole / 24 marca 2018
Event Details

Moscow City Ballet / Opole / 24 marca 2018

Hala Okrąglak, Opole

Saturday, 24 March 2018, 18:00


Event Description


Już 24 marca 2018 r. w Opolu zobaczycie widowisko baletowe w wykonaniu Moscow City Ballet – jednej z najlepszych grup baletowych na świecie. Wykona dla Was magiczny i niezwykłe widowisko "Jezioro Łabędzie".
Bilety do nabycia: goo.gl/s1zZYe

Jest to historia o księżniczce zaklętej w łabędzia. Opowiada o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Piękno, a zarazem wymowność dzieła, przykuwa uwagę odbiorców na całym świecie i jest z pewnością największym fenomenem sztuki baletowej.

Charakterystyczne dla występów Moscow City Ballet są olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć ani o niej zapomnieć: tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Moscow City Ballet nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć!

„Jezioro Łabędzie” to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego
i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda, jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Kolejnym niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Dzięki temu jest niezwykle czytelny dla każdego tancerza, a także - co najważniejsze - dla widza, słuchacza. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci - niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Bilety do nabycia: goo.gl/s1zZYeEvent Place


Hala Okrąglak, Opole

Oleska 70, 45-231 Opole, Poland  Buy tickets   View on Facebook

View more events at Hala Okrąglak, Opole

Upcoming Events in Opole


Leave a comment